مثلث را جدی بگیریم

✋باسلام.

��مثلث را جدی بگیریم��

در قدیم ضرب المثل بود که آب مایه ی حیات است!

شاید برایتان عجیب باشد.
امروز در کنار آب که میه حیات است چند مقوله ی دیگر هم در سیر حیات بشر اضافه شده که مسئولین همیشه بایند به آن توجه داشته باشند ولی باتوجه به حضور وزیر و نماینده رئیس جمهورمحترم در منطقه لارستان بزرگ بفرموده ی رهبرمعظم انقلاب باید برای آن برنامه ی دقیق تری داشته باشند.
1-بهداشت
2-جاده وراه خوب
3-فرهنگ وعلم و پیشرفت علمی

موضوع اول و دوم یعنی بهداشت وجاده و راه خوب آنقدر واضح و گویاست  که نیازی به بحث ندارد و در حوزه تخصص این حقیر نیست.

اما موضوع سوم که فرهنگ است شاید ایجاد سؤال کند که فرهنگ چرا؟
امروزه سازمانهای استراتژیک جهانی ،فرهنگ که از دو واژه"فر+هنگ"تشکیل شده و بمعنای فراتر از قانون ونظم میدانند را عامل آبادانی و پیشرفت  و یا عقب ماندگی میدانند.
جذب بودجه های فرهنگی وبه فکر خانواده ها و جوانان بودن کم از کارهای عمرانی دیگر ندارد و این را فرانوش نکنیم  کهشعار امسال سازمان جهانی بهداشت و وزارت بهداشت کشور خود ما هم"خود مراقبتی "بود.

همیشه گفته شده پیشگیری بهتر (یامقدم بر)درمان است و هم در بهداشت جسم و هم در بهداشت روح و روان که در بهداشت جسمی بی تاثیر نیست ،فرهنگ و نگاه فرهنگی جامعه موثر است.
فرهنگ بهداشت عمومی و خصوصی و... ویا اصلا کل مقوله ی فرهنگ که در دفاع غیر عامل بر روی آن بحث های جدی صورت میگیرد.
لذا پرداختن به واجباتی همچون بهداشت و راه و... ما ومسئولین را از مقوله فرهنگ و جذب بودجه های فرهنگی نباید غافل کند.
برخی از صاحب نظران بر این عقیده اند که سلب نسبت بین مفهوم فرهنگ و آبادانی و توسعه ، دشوار و امری بی معناست و امروزه در مقوله ی اقتصاد،بهداشت،عمران و آبادانی ندیدن فرهنگ یعنی بذر ریختن در سنگلاخ بدون شخم و هموار سازی است.

امید این را داریم مسئولین مثلث بهداشت،جاده ومسیر و فرهنگ را در نظر بگیرند تا باتدبیرو امید نشاط و شادابی در زندگی مردم جریان دوباره ای پیداکند.


"سید علی اصغر نمازی"

/ 1 نظر / 100 بازدید
صدرا

با سلام وبلاگتون عالیه اماده ی تبادل لینک با شما می باشیمhttp://sadraeian.blogfa.com/